Original
Message Friday 9/10/21 results
Sprints
World Of Outlaws, Silver Dollar Speedway
1.) David Gravel 2.) Colby Copeland 3.) Brad Sweet 4.) Sheldon Haudenschild 5.) Kraig Kinser 6.) Jacob Allen 7.) Dominic Scelzi 8.) James McFadden 9.) Kasey Kahne 10.) Carson Macedo
USAC Sprints, Huset's Speedway
1.) Tanner Thorson 2.) Thomas Meseraull 3.) Brady Bacon 4.) Robert Ballou 5.) Kevin Thomas Jr. 6.) Jake Swanson 7.) Justin Grant 8.) Logan Seavey 9.) Jason McDougal 10.) Chris Windom
USAC Midgets, Huset's Speedway
1.) Thomas Meserasull 2.) Chris Windom 3.) Shane Golobic 4.) Buddy Kofoid 5.) Daison Pursley 6.) Mitchel Moles 7.) Logan Seavey 8.) Jason McDougal 9.) Chase Randall 10.) Chance Crum
Attica Speedway
1.) Chris Andrews 2.) Caleb Griffith 3.) Craig Mintz 4.) Greg Wilson 5.) Harli White 6.) Travis Philo 7.) Ricky Peterson 8.) Tyler Street 9.) Nate Dussel
URC Sprints, Georgetown Speedway
1.) Tyler Ross 2.) Josh Weller 3.) Dallas Schott 4.) Jason Shultz 5.) Robbie Stillwagon 6.) Brandon Mcgough 7.) Ryan Stillwagon 8.) Alex Bright 9.) Kevin Darling 10.) Billy Heltzel
All-Star Circuit of Champions, Port Royal Speedway 30 Laps $10,000
1.) Daryn Pittman 2.) Lucas Wolfe 3.) Gio Scelzi 4.) Logan Wagner 5.) Brian Brown 6.) Lance Dewease 7.) Justin Peck 8.) Sye Lynch 9.) Spencer Bayston 10.) Brent Marks
Modifieds
Outlaw Speedway, Championship Night
1.) Brady Fultz 2.) Danny Johnson 3.) Bobby Varin 4.) Jim LaRock 5.) Steve Paine 6.) Adam Hilton 7.) Jeff Daughery 8.) Brian Swarthout 9.) Will Shields 10.) Billy Paine (Bobby Varin - Track Champion)
Can-Am Speedway
1.) Billy Dunn 2.) Tim Fuller 3.) Mike Maresca 4.) David Marcuccilli 5.) Jordan McCreadie 6.) Erick Rudolph 7.) Ryan Bartlett 8.) Louie Jackson 9.) Shaun Shaw 10.) Rocky Warner
Ransomville Speedway
1.) Chad Brachmann 2.) James Sweeting 3.) Allan Wills 4.) Greg Martin 5.) Jeremiah Shingledecker 6.) Ricky Richner 7.) Johnathon Reid 8.) Jessy Cotriss 9.) Max Smoker 10.) Shannon Whaley
Albany-Saratoga Speedway
1.) Marc Johnson 2.) Ronnie Johnson 3.) Mike Mahaney 4.) Stewart Friesen 5.) Anthony Perrego 6.) Adam Gage 7.) Peter Britten 8.) Keith Flach 9.) Jeremy Pitts 10.) Matt Depew
Georgetown Speedway, 25 Laps $3,000 to win
1.) Billy Pauch Jr. 2.) Ryan Watt 3.) Ryan Godown 4.) Danny Bouc 5.) HJ Bunting 6.) Rick Laubach 7.) Joseph Watson 8.) Brandon Grosso 9.) Matt Stangle 10.) Matt Smith
Accord Speedway
1.) Joe Judge 2.) Scott Ferrier 3.) Jimmy Wells 4.) Danny Creeden 5.) Jerry Higbie 6.) Danny Tyler 7.) Mark Pullen 8.) Rich Eurich 9.) Corey Lowitt 10.) Craig Mitchell
Late Models
Eldora Speedway, Twin 25's $10,000 to win
Group A
1.) Brandon Overton 2.) Jimmy Owens 3.) Kyle Bronson 4.) Ricky Thorton Jr. 5.) Dale McDowell 6.) Kyle Strickler 7.) Jensen Ford 8.) Dennis Erb Jr. 9.) Mike Marlar 10.) Jonathon Davenport
Group B
1.) Gregg Satterlee 2.) Bobby Pierce 3.) Brandon Sheppard 4.) Nick Hoffman 5.) Tim McCreadie 6.) Hudson O'Neal 7.) Ricky Weiss 8.) Chris Ferguson 9.) Ashton Winger 10.) Zack Dohm
Port Royal Speedway
1.) Jason Covert 2.) Dylan Yoder 3.) Andy Haus 4.) Gary Stuhler 5.) Jeff Rine 6.) Colton Flinner 7.) Chad Myers 8.) Tim Smith 9.) Jim Yoder 10.) Andrew Wylie
|